מחפשים

ברכה

איכותית? אצלינו תמצאו מגוון רחב של ברכות ליום ההולדת ולאירועים מכל הסוגים.

בלוג פסח חג האביב

פסח חג האביב


כמדי שנה, עת מתחילה עונת האביב, הפריחה באה לידי ביטוי לא רק בטבע אלא גם בקרבנו.

לאחר הנמנום של כולנו בעונת החורף, מתחילה ההפשרה הגדולה ואז מגיע החג שמסמל יותר מכל את האביב עצמו, את הרגע שבו אנו יכולים להתחיל לספור את הימים עד לקציר החיטים. חג הפסח הוא אחד החגים הבולטים ביותר בלוח החגים והמועדים היהודי וזאת משום שמדובר בחג משפחתי ומאוחד. סדר החג הוא הפורמט המקובל ביותר בקרב כל משפחה וכל אחד חייב להיות איפה שהוא בסדר.

 לקראת החג גם נהוג לחלק ברכות לפסח ומאחר וחג הפסח נחשב גם כאחד מסוגי ראש השנה היהודיים, ברכה לפסח נהוגה בקרב רבים שמבקשים להיטיב עם האחרים, המשפחה והחברים. הרצון שלנו הוא תמיד למצוא את הטוב בכל אחד ולהיות החברים ובני המשפחה הטובים ביותר שניתן. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות כן היא לשלוח ברכה לפסח, בין אם מדובר על ברכה כתובה או מצוירת ובין אם מדובר על ברכה לפסח באמצעות שיחת טלפון.

תמיד כדאי לנו להיטיב עם אחרים. ככל שנתמיד לשלוח ברכה לפסח בכל שנה לכל אחד, כך נוכל לשמור על הקשר הטוב עם כולם והאמת היא שלא באמת צריך לחכות כל החורף, אלא יש תמיד לשמור על האיחוד המשפחתי. פסח הוא החג שבו אנו מרגישים חופשיים במיוחד לעשות את כל העולה על רוחנו וחלק מתחושת החופש הזו היא לתת לאחרים תחושה טובה גם כן. מבחינת כרטיסי ברכה פסח הוא אחד החגים הטובים והמועדים היותר לכך וממש כמו בראש השנה שכולנו מכירים מתקופת החגים, גם כאן צריך לדעת כיצד להתנסח וכיצד להציג את עצמנו ואת הרצון שלנו לאחל האחד לשני את כל מה שרק ברכות לפסח יכולות לבטא.

ברכות לחג הפסח לא אחת סבות סביב הרעיון המרכזי של החג והוא היציאה של בני ישראל מעבדות לחירות כאשר שהו במצרים והיום אנו תמיד יכולים למצוא את הסיבה הטובה ביותר עבורנו מהבחינה האקטואלית או מהבחינה האידיאלית לאחל לאחרים חג שמח ומועדים לשמחה וכל אחד תמיד שמח לקבל את האיחולים הללו, את הרצון המשותף לשמור על החירות שלנו כעם, כבני אדם ועוד. כל אחד יכול להתחבר לחג הפסח כאוות נפשו, על ערכיו ומנהגיו של החג על פי העדות השונות אך צריך לדעת שמבחינת ברכות פסח הוא הזמן הטוב ביותר לאיחוד לבבות מחודש ומחוזק.